Filmy na podstawie powieści, piękna kobieta

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie powieści, piękna kobieta. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Doktor No

7,3
Agent 007 James Bon (Sean Connery) zostaje wysłany na Jamajkę, by wyjaśnić tam zagadkę niespodziewanej śmierci jednego z agentów brytyjskiego wywiadu. Bond dowiaduje się, że ze sprawą zabójstwa jest powiązany genialny naukowiec – doktor No.

Tarzan

7,2
W dzikiej afrykańskiej dżungli gorylica znajduje osierocone dziecko. Mimo, że przywódca stada, stary i mądry Kerchak jest przeciwny przyjęciu "bezwłosego dziwactwa" do grona gorylej rodziny, uparta Kala adoptuje chłopca i wychowuje go jak swoje własne dziecko. Tarzan dorasta razem ze swoim rówieśnikiem, wesołym małpiątkiem o imieniu Terk i uroczym słonikiem - Tantorem. Uczy się sztuki przetrwania, rozwija w sobie zwierzęce instynkty i niezwykłe dla ludzkiego rodzaju umiejętności - skacze po drzewach jak najprawdziwsza małpa, pływa jak ryba i walczy jak lew. Gdy niespodziewanie spotyka innych przedstawicieli swego gatunku - niby takich samych a jednak tak bardzo się różniących - dwa światy przenikają się i Tarzan zakochany w pięknej Jane musi dokonać trudnego wyboru - do którego z nich chce tak naprawdę należeć.
Fałszywie oskarżony przez siostrę swej miłości Arn zostaje skazany przez kościół, na odpokutowanie swoich win w ziemi świętej. Dotarłszy tam zostaje templariuszem i z upływem czasu zdobywa coraz większy autorytet i pozycje w szeregach zakonu. Marzy jednak tylko o powrocie do domu i swojej ukochanej, a żeby to zrobić musi dostać pisemne rozgrzeszenie od mistrza zakonu. A na to trzeba zasłużyć...


W trakcie hucznego otwarcia najwyższego na świecie wieżowca dochodzi do pożaru, który szybko trawi ogromny budynek.

Jane Eyre

6,9
Wiktoriańska Anglia. Po ośmiu latach spędzonych w pensjonacie dla biednych dziewczyn, sierota Jane Eyre (Mia Wasikowska) otrzymuje posadę guwernantki w Thornfield, w majątku Edwarda Rochestera (Michael Fassbender). Gospodarz posiadłości rzadko zagląda do rodzinnego kraju, a podczas jego nieobecności Jane ma opiekować się ośmioletnią wychowanką arystokraty. Pewnego dnia Rochester wraca do domu...
Bohaterką tego kobiecego dramatu Francesci Comencini jest Maria – czterdziestoletnia Rzymianka, kobieta piękna i niezależna, która przechodzi w swoim życiu rewolucję. Poznaje młodszego od siebie mężczyznę i zachodzi z nim w ciążę. Nie jest to jednak początek romantycznej historii, ale pierwszego poważnego życiowego sprawdzianu. Córeczka Marii rodzi się o kilka miesięcy za wcześnie. Umieszczona w inkubatorze, tytułowym bialym pokoju, czeka, żeby tak naprawdę się narodzić. Od tej chwili życie Marii zostaje całkowicie podporządkowane rytmowi szpitala. Razem z innymi kobietami w podobnej sytuacji spędza niekończące się godziny, wpatrując się w respirator. Wszystkie elementy filmu pasują do gatunku dramatu szpitalnego – nerwowe godziny spędzane na korytarzu, silne emocje, dość przewidywalna dynamika wzlotów i upadków wiary w pozytywne zakończenie. Drugie narodziny córeczki to oczywiście szansa na powtórne odrodzenie samej Marii. Co jednak odróżnia ten film od kolejnego odcinka serialu Na dobre i na złe? Postać Marii i rola Margherity Buy, doświadczonej aktorki, która potrafiła nadać jej poruszające rysy. Jej bohaterka lśni wewnętrzną mądrością i świadomością przemijającego czasu, pięknem kobiety dojrzałej.
Prywatny detektyw z San Francisco, Sam Spade, zajmuje się sprawą trzech ekscentrycznych przestępców.
Markiza de Merteuil chce, aby Vicomte de Valmont, jej były kochanek, uwiódł Cecile de Volanges, przyszłą żonę jej innego byłego kochanka. Na początku Valmont nie jest zainteresowany tą propozycją, gdyż chce uwieść Madame de Tourvel, którą uważa za lepszą zdobycz. Kiedy jednak matka Cecile pokrzyżuje mu plany, Valmont przystaje na propozycję Markizy.
Wielki mag Ogion Milczący przybywa do biednej gontyjskiej wioski, aby poznać pewnego chłopca, pasterza kóz, który uratował wioskę przed atakiem wrogów. Zrobił to za pomocą kilku magicznych zaklęć, których nauczyła go ciotka, miejscowa wiedźma. Ogion postanawia zaopiekować się chłopcem – nadaje mu sekretne imię i wysyła na nauki na wyspę Roke, do krainy czarnoksiężników. Tam, pod kierunkiem dziewięciu mistrzów kształcą się chłopcy, pragnący zostać magami. Ged uczy się nie tylko władać daną mu mocą, ale też panować nad młodzieńczą zapalczywością oraz akceptować to, co nieuchronne.

Spartakus

6,1
Akcja filmu rozgrywa się miedzy 71 a 73 r.p.n.e. Opowiada on historię najsłynniejszego powstania niewolników. Jego przywódcą była Spartakus, który jako młody mężczyzna trafiła do szkoły dla gladiatorów. Podczas jednaj z walk zorganizowanej na życzenie Marka Krassusa jeden z walczących gladiatorów atakuje go. Niestety nie udaje mu się go zabić. To zdarzenie skłania wszystkich niewolników do wzniesienia buntu. Pod wodzą Spartakusa odnoszą oni wiele zwycięstw. Marek Krassus przerażony potęgą gladiatorów doprowadza do wydania decyzji o jak najszybszym zdławieniu powstania. W niedługim czasie dochodzi do krwawego starcia rzymskich legionów z rebeliantami...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…